*Zajęcia Gordonowskie (0-3 lat)

Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w oparciu o śpiewanki i rytmiczanki wykonywane głosowo wspólnie z opiekunami z elementami aktywnego słuchania muzyki instrumentalnej wykonywanej na żywo.

 • zajęcia trwają 45 minut (w tym część integracyjna, umuzykalniająca- wg Teorii Uczenia Się Muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona i aktywne słuchanie muzyki i zabawy muzyczne)
 • w grupie jest 4-10* uczestników w wieku 0-3 lata (+ Rodzice) (*zajęcia ruszają przy minimum 4 chętnych osobach, zaś limit 10 osób wynika z dbania o możliwość zachowania dystansu między uczestnikami)
 • celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych i audiacji, czyli myślenia muzycznego, budowania słuchowego słownika tonalnego, rytmicznego i harmonicznego
 • cele realizujemy poprzez AKTYWNĄ formę uczestnictwa- rodzice/opiekunowie współtworzą środowisko muzyczne, poruszając się do rytmu, włączając się głosowo w śpiewanki i rytmiczanki,ostateczna forma zależy od każdego uczestnika. Staramy się porozumiewać w języku muzyki, bez słów i rozmów. Dzieci uczą się muzyki przed słuchanie i naśladowanie rodziców. Każde dziecko obserwuje, słucha i włącza się kiedy jest gotowe.
 • Dzieci pozostają pod bezpośrednią opieką Rodziców/ Opiekunów.
 • Zajęcia we wtorki prowadzi pani Sylwia z panią Ewą, a w piątki mniejsze grupy – pani Sylwia

Na zajęcia zapraszam tylko zdrowe dzieci i ich opiekunów
-bez objawów infekcji, kataru, kaszlu czy zapalenia spojówek.
Do sali wchodzimy w antypoślizgowych skarpetach lub kapciach z gumową podeszwą.
Dla niemowląt można wziąć mały domowy własny kocyk lub pieluszkę 🙂

GRAFIK      OPŁATY      ZAPISY      DOJAZD

Sylwia Adamczuk i Ewa Kozioł

8 myśli nt. „*Zajęcia Gordonowskie (0-3 lat)

 1. Anonim

  Witam serdecznie,
  Chciałabym zapisać córkę Nelke (8 miesięcy) na zajęcia gordonowskie od listopada. Bardzo proszę o informację czy będzie taka możliwość. Mama Nelki Monika Lisowska

 2. Maria Piętka tel 504 130 314

  Witam,
  Pani Sylwio, chciałabym zapisać na zajęcia gordonowskie moją nową podopieczną Julcię. Julka w październiku skończy roczek.
  Proszę o informację czy znajdzie się miejsce?
  Ciocia Marysia Piętka

  1. muzycznakaruzela Autor wpisu

   Zapraszam na stronę z zapisami- tam mamy informację o dostępności miejsc w grupach.

  1. muzycznakaruzela Autor wpisu

   Tak, jak najbardziej, do grupy można dołączyć w dowolnym momencie w ciągu roku, jeśli tylko są w niej miejsca 🙂 Podczas każdych zajęć są elementy „stałe” jak np. budowanie utworu (powitajka i kilka ulubionych śpiewanek/ rytmiczanek) ale również zawsze jest „coś nowego” (tonalności, metrum, improwizacja lub zupełnie inny ruch do znanych już rytmów). Motywy indywidualne i aktywności zawsze dostosowane są do aktualnej gotowości dziecka, więc spokojnie w jednej grupie mogą być dzieci z większym i mniejszym doświadczeniem zajęciowym 🙂

 3. zięba anna

  Alva zięba będzie uczestniczyć w zajęciach w grupie od )-3 lat. Alva ur. 19.II.2017r

Możliwość komentowania jest wyłączona.