ZAJĘCIA ONLINE i PLENEROWE

Aktualny grafik:

WTORKI (do 07.lipca)
10:00-10:30 online zajęcia gordonowskie dla maluszków
12:00-12:45 online rozśpiewane przedszkolaki
16:00-17:00 online warsztaty wokalne dla szkolniaków
17:30-18:15 online ukulele dla kontynuujących

PIĄTKI (do 10.lipca)
09:30-10:15 plenerowe zajęcia dla maluszków -trawa DKR/w parku
10:30-11:15 plenerowe zajęcia dla maluszków-trawa DKR/w parku
16:00-17:00 plenerowe warsztaty wokalne – trawa w parku 
17:00-17:45 plenerowe rozśpiewane przedszkolaki -trawa w parku
zajęcia na dworze realizujemy, jeśli nie pada deszcz

ŚRODA/CZWARTEK I PIĄTEK:
– otwieramy nową grupę ukulele dla początkujących (dzieci 5+ i rodzice)

—————————————————————————————————————-

LINK DO FITSSEY
(tu się zapisujemy, płacimy i mamy link do spotkania)

LINK DO APLIKACJI ZOOM
(tu się spotykamy na zajęcia online, trzeba zainstalować)

—————————————————————————————————————-

Zajęcia w formie spotkań online są propozycją na czas zamknięcia placówek, w których zazwyczaj prowadzimy zajęcia.
Zajęcia online odbywać się będą w grupach wiekowych, z programem dostosowanym do możliwości rozwojowych dzieci, kontynuując program tego roku.
Proszę, nie zmieniajcie grupy wiekowej teraz. Podczas zajęć będę odwoływać się do doświadczeń z tego roku, więc 3 latki z zajęć gordonowskich nie poradzą sobie z piosenkami przedszkolaków, a przedszkolaki bez przygotowania 3 miesięcznego nie wykorzystają poprawnie kolejności uczenia się w grupie szkolnej- to nie jest ten moment.
Zajęcia maluszkowe będą realizowane w dwóch grupach o różnych godzinach, żeby dostosować się do godzin aktywności. Te zajęcia wyjątkowo będą skrócone do 30 minut, w celu ochrony dziecka przed długim czasem spędzanym przed ekranem. Zachęcamy do korzystania przede wszystkim z dźwięku spotkania tych rodziców, którzy mają niemowlęta. Zajęcia będą nagrywane i udostępniane drugiej grupie jako zajęcia uzupełniające na czas do 3 dni po zajęciach. Maluszki w ramach swojej opłaty dostają więc 1 spotkanie na żywo 30 minutowe i drugie do odtworzenia w ciągu 2-3 dni.
Przedszkolaki realizują dalej cykl audacji wstępnej, naukę piosenek i tańce. Byłoby cudownie, gdyby miały możliwość połączenia wideo oraz dostęp do przestrzeni w domu na swobodny ruch i tańce;-) Zajęcia będą trwać tak jak zwykle 45 minut, chyba, ze nasze dzieciaki będą się męczyć, wtedy rozważymy inne rozwiązanie.
Szkolniaki realizują dalej trening gordonowski, ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisyjne oraz naukę piosenek. Byłoby świetnie, gdyby mogły połączyć się z nami chociaż dźwiękowo- żeby zaśpiewać motywy tonalne. Zajęcia będą trwać 45-60 minut w zależności od siły i wielkości grupy- tak jak zwykle.

ZAPISY NA ZAJĘCIA– bez zmian- poprzez aplikację Fitssey 
Każde dziecko, które uczęszczało do Domu Kultury ma założone konto w Fitssey- jeśli nie mają Państwo dostępu, proszę do mnie napisać, wyślę link do logowania.

OPŁATY ZA ZAJĘCIA – bez zmian
Jeśli w związku z obecną sytuacją społeczną jedyną przeszkodą w uczestnictwie są powody finansowe, napiszcie, coś wymyślimy. Nie chcemy, żeby koronawirus był przyczyną wykluczeń z naszego grona.
PayPal JUŻ DZIAŁA- w aplikacji Fitssey 🙂

ZAJĘCIA ONLINE odbywają się będą na platformie Zoom Cloud Meetings

WAŻNE:
Prosimy o uszanowanie naszej pracy i inwestycji. Dbajmy o tajność hasła dostępu.
Nie wyrażamy zgody na udostępnianie dostępu do zajęć lub nagrań osobom trzecim oraz na nagrywanie zajęć przez uczestnika w jakiekolwiek formie.

Prywatność:
Odbieranie zajęć w formie połączenia na żywo z obrazem i dźwiękiem nie wymaga połączenia użytkownika z włączoną kamerą i dźwiękiem. Każdy użytkownik sam decyduje czy chce udostępniać innym swój wizerunek i dźwięk oraz pod jaką nazwą będzie widoczny na liście uczestników. Spotkania mają z góry ustawiony główny obraz prowadzącej i miniaturki obrazów uczestników obok lub nad obrazem głównym.
Nazwa użytkownika widoczna w Zoom- proszę wpisać 4 pierwsze litery nazwiska (opłaconego) uczestnika lub PSEUDONIM 😉 ale musi on też być wpisany w Fitsey- obok nazwiska.

Rodzeństwa:
W obecnej sytuacji nie będziemy weryfikować ilości uczestników przed monitorem.
Nawet więcej- zapraszam do tego, byście Państwo jako rodzice oraz ew. rodzeństwo podglądali zajęcia, przysłuchiwali się, a może i śpiewali sobie z nami obok dziecka-uczestnika danej grupy. Rzadko jest taka okazja, więc korzystajcie 🙂
Czyli jeśli macie Państwo trójkę pociech- mogą uczestniczyć nawet w 3 zajęciach dziennie- każdorazowo zapisane do odpowiedniej grupy wiekowej jest inne dziecko. Nie oczekujemy jednak od maluszka adekwatnej aktywności podczas zajęć przedszkolaków, ani od przedszkolaka aktywności adekwatnej do zadań szkolniaków. Podział wiekowy nie jest przypadkowy i dobrane zadania są adekwatne do poziomu rozwoju i audiacji.