*Ukulele 18+

UKULELE DLA DOROSŁYCH (aktualnie jesteśmy wszystkie koło 30tki)

Propozycja jest dla dorosłych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z ukulele lub zaczęli grać całkiem niedawno. Forma, którą Wam proponuję to praca zespołowa– każdy oczywiście rozwija indywidualnie umiejętności gry, ale również pomaga sąsiadom, a na koniec wspólnie gramy- każdy na miarę swoich możliwości włączając się w utwory. Zakładam że będziemy również korzystać z treningów gordonowskich– są to krótkie serie umuzykalniające z audiacji właściwej (słuchamy, poruszamy się, wspólnie śpiewamy, ćwiczymy motywy tonalne i rytmiczne odpowiednie do indywidualnych możliwości).
Na początku każdych zajęć stroimy instrumenty, uczymy się jak to robić poprawnie.

Czego  jeszcze się spodziewać a czego nie?
Będą ćwiczenia ręki, będą prace domowe (jak zawsze dla chętnych). Można przynieść wybrany utwór- wspólnie ustalimy co będziemy grać na kolejnych zajęciach (znany wcześniej utwór łatwiej wprowadzić w grę). Nie będziemy czytać nut, tabulatur, grać klasycznie (linii melodycznej utworu). Chyba, że ktoś czuje się gotowy na takie kroki. Będziemy wprowadzać elementy wiedzy o instrumencie. Będziemy ciężko pracować nad swoimi nowymi umiejętnościami i świetnie się bawić. Zakładam że do wakacji każdy zagra utwór ze zmianą podstawowych akordów.

Spotkania grupy we wtorki co dwa tygodnie,
termin pierwszych zajęć: 12-03-2019  19:30

(można dołączyć później, ale warto przyjść wtedy 15 minut wcześniej, żeby wiedzieć jak się przygotować)
Miejsce: Dom Kultury Rakowiec ul. Wiślicka 8, Warszawa , sala na pierwszym piętrze
W budynku na parterze dostępna jest szatnia, sala warsztatowa jest z dywanem- prosimy o zdjęcie obuwia. W sali mamy niskie ławeczki do siedzenia lub dywan.
Opłaty tak jak za inne zajęcia (45zł jednorazowo lub 140zł w karnecie za 4 spotkania) opłaty można dokonać gotówką (warunek to przygotowana kwota), kartą (mamy terminal na miejscu)

  • zajęcia trwają 60 minut (w tym przygotowanie instrumentu, wprowadzenie oraz ćwiczenia dostosowane do grupy, ćwiczenia indywidualne, poprawki, wspólna gra zespołowa piosenki, zadania domowe indywidualne)
  • uczestnicy przychodzą na zajęcia z własnymi instrumentami (przed zajęciami możemy porozmawiać o tym jaki wybrać instrument do nauki)
  • w programie m.in. wiedza o instrumencie (rodzaje,budowa, nazwy strun, stroik), strojenie, postawa, rodzaje szarpania strun, rodzaje akordów, akordy proste, akordy barowe, granie i śpiewanie

Nie jest to przygotowanie do klasycznej gry, ale mogę podpowiedzieć u kogo kontynuować naukę. Zajęcia zakładają również rozwijanie audiacji- myślenia muzycznego.

Zajęcia prowadzi Sylwia Adamczuk nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, instruktorka umuzykalniania wg Teorii Uczenia Się Muzyki E.E.Gordona z licznymi dodatkowymi szkoleniami, zapalona harcerka i ogniskowa gitarzystka.