*Ukulele 5+

gitara

UKULELE DLA DZIECI (wiek 5+)

  • zajęcia trwają 45 minut (w tym przygotowanie instrumentu, wprowadzenie oraz ćwiczenia dostosowane do grupy, ćwiczenia indywidualne, poprawki, wspólna gra zespołowa piosenki, zadania domowe indywidualne)
  • dużą uwagę zwracam na gotowość dziecka do nauki gry- warto by wcześniej dziecko miało szansę choć trochę się umuzykalniać i nabrać siły mięśni całego ciała by móc trzymać swój instrument i rozwijać siłę mięśni rąk- czasem podpowiadam
  • w grupie UKULELE 4-8 uczestników w wieku od 6 lat- na tych zajęciach sporo pracujemy całym ciałem, ruszamy się, tańczymy a nawet skaczemy- żeby całe ciało zapamiętało co ma zagrać ręka, uczymy się piosenek 1-2 akordowych i przyzwyczajamy rękę do ciężkiej pracy
  • uczestnicy przychodzą na zajęcia z własnymi instrumentami (przed zajęciami możemy porozmawiać o tym jaki wybrać instrument do nauki)
  • w programie m.in. wiedza o instrumencie (rodzaje gitar,budowa, nazwy strun, stroik), strojenie, postawa, rodzaje szarpania strun, rodzaje akordów, akordy proste, akordy barowe, granie i śpiewanie
  • podczas zajęć dzieci pozostają w sali pod opieką instruktora bez Rodziców

Na zajęcia zapraszam tylko zdrowe dzieci. Bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie, pozostawienie kurtek i butów w szatni. Do sali wchodzimy tylko w skarpetach lub kapciach.

Nie jest to przygotowanie do klasycznej gry, jak również nie przygotowujemy do egzaminów szkół muzycznych- ale możemy podpowiedzieć u kogo kontynuować naukę. Zajęcia zakładają również rozwijanie audiacji- myślenia muzycznego.

Zajęcia ruszą, gdy zbierzemy 4 osoby. Dołączenie do grupy w późniejszym czasie tylko po konsultacji z instruktorką.

Zajęcia prowadzi Sylwia Adamczuk nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, instruktorka umuzykalniania wg Teorii Uczenia Się Muzyki E.E.Gordona z licznymi dodatkowymi szkoleniami, zapalona harcerka i ogniskowa gitarzystka.
LEGEND_20180316_201246

Dodaj komentarz